onas_plackovna2

O nás & Kdo jsme

Jmenujeme se Ondřej a Michal Honsovi a placky vyrábíme přibližně od začátku roku 2012. Přesný počátek našeho podnikání se stanovuje těžko, protože zprvu to byly spíš takové pokusy a celkově dost punk - o tom se třeba někdy rozepíši v blogu.

Ondra je mladší, narodil se o dva roky dřív, v roce 91. Na základku jsme ještě chodili spolu do Dejvic, střední školu si vybral jinou - Ondra sportovní gymnázium v Přípotoční, já obchodku u Stromovky. Asi protože jsem to měl kousek, takhle zpětně těžko soudit, co se mi tenkrát honilo hlavou.

Po střední jsme se zase (částečně) potkali, na FTVS, kde jsem studoval Sportovní management a brácha Fyzioterapii.  Sportovní management asi, protože mě sport vždycky bavil a celkově mi škola byla sympatická (Matematika byla jen v prváku).  Nemůžu říct, že bych si to ve škole vysloveně užíval, nicméně jsem studium, po menších peripetií se zápočtem z gymnastiky dokončil.  Po promoci mi přišlo jako dobrý nápad jít pracovat do reklamní agentury, což se ukázalo jako celkem chybná premisa. Zkušenost to byla asi dobrá, ale především k tomu, abych si srovnal myšlenky a uvědomil si, co v životě dělat nechci. Taková hrůza to nebyla, ale zhruba jednou měsíčně se mi o mém působení ve firmě zdá. Asi stejně často jako o tom, že mi vypadávají zuby, či jdu ke státnicím s nulovými vědomostmi. Všechny tři sny jsou srovnatelně nepříjemné a neustále se opakují.  Plackovna se mezitím co jsem pracoval a brácha byl na Erasmu v Belgii celkem rozjela, takže vidina toho, že v práci skončím a nezemřu do měsíce hladem se jevila jako celkem reálná. Což mě pouze podpořilo v mém rozhodnutí.

Na bázi full timu tedy fungujeme od listopadu 2016, Ondra ještě dodělává školu a co bude pak asi ani jeden nevíme.  Já bych byl rád, aby se naše živnost pořád posouvala trochu dopředu, každý měsíc třeba jen o kousek - což se zatím snad daří. Trochu jsme se stabilizovali, vychytali některé postupy a snažíme se nabízet nové a nové věci.  Za poslední rok nám přibyly 2 tiskárny - máme teď místo jedné (značně senilní) hned tři - Skandinávský zubr, Vakovlk a teď nově také Kladivo, která plive stránky jak popcorn. Zařadili jsme několik nových rozměrů placek či výrobků a webové stránky také prokoukly.  O budoucnosti máme představu, ale nerad bych se o ní rozepisoval. Nejspíš, abych něco nezakřikl. Určitě Vám dáme vždy včas vědět.  Zatím budeme rádi, když nám zachováte přízeň. My se budeme snažit, abyste byli vždy spokojení.